رعایت گمنامی در فضای مجازی

از: کمیته اطلاع رسانی ناحیه 2 (فضای مجازی) انجمن کم درآمدان گمنام

به: کلیه‌ی اعضای محترم انجمن کم درآمدان گمنام

درود بر شما

بدینوسیله از همه شما عزیزان خواهشمند است جهت حفظ خوشنامی انجمن، ایجاد و توسعه‌ی فضای امن بهبودی و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی که در سطح انجمن گاها مشاهده می‌شود، به نکات زیر توجه داشته باشید تا با حفظ اصل روحانی گمنامی که سنگ زیر بنای تمامی سنت‌ها می‌باشد، بتوانیم در کنار یکدیگر رشد کنیم.

1- هنگام حضور در جلسات آنلاین تنها با نام کوچک و درصورت تمایل حرف اول نام‌خانوادگی خود حاضر می‌شویم و از بکار بردن نام‌خانوادگی خود پرهیز می کنیم. (از آنجا که ممکن است در جلسات فارسی زبان یکی از خدمتگزاران قادر به خواندن حروف انگلیسی نباشد، بهتر است نام خود را به فارسی بنویسیم تا همه خدمتگزاران متوجه نام ما بشوند)

2- از آنجا که بعضی از نرم افزارها و اپلیکیشن ها نیاز به ایمیل دارند مراقب هستیم تا از ایمیل‌هایی که حاوی اطلاعات شغلی و یا نام‌خانوادگی ما می‌باشد استفاده نکنیم.

3- از آنجا که بعضی از فضاهای مجازی مانند پیام‌رسان واتساپ (WhatsApp) شماره تلفن سایر اعضای یک گروه را در دسترس دیگران قرار می‌دهد، از ایجاد گروه و عضو کردن سایر اعضا خودداری می‌کنیم و همچنین از عضو شدن در گروه‌هایی که با نام انجمن کم‌درآمدان تحت هر عنوان (اطلاع‌رسانی، آدرس جلسات، مشارکت و ...) ایجاد می‌شود پرهیز می‌کنیم.

  • توجه داشته باشید که این کار بانک اطلاعاتی کاملی برای موسسات و شرکت‌هایی که اقدام به فروش خدمات و محصولات مرتبط با موضوع انجمن ارائه می‌دهند قرار می‌دهد و مغایر با سنت شش می‌باشد.
  • لازم به ذکر است کانال‌ها و گروه‌های محدود واتساپ که خدمتگزاران یک گروه یا ساختار خدماتی به جهت هماهنگی خدمتگزاران و اطلاع‌رسانی وقایع مورد تایید انجمن تشکیل می‌دهند، نقطه پاسخگویی شان مشخص بوده و با رعایت اصول مربوطه بلااشکال و قطعا می‌تواند مفید باشد.

 

منابع اطلاع رسانی مورد تایید ناحیه دو انجمن کم درآمدان گمنام

1- کمیته اطلاع‌رسانی کلیه جلسات مرتبط با ناحیه دو (فضای مجازی) را صفحه آدرس جلسات وب سایت ناحیه دو با آدرس www.12-12.ir/meeting منتشر می کند.

2- اطلاعات کلیه جلسات و کارگاه های انجمن در سطح ناحیه دو (فضای مجازی) در تقویم الکترونیکی ثبت و به روز رسانی می شود. کلیه اعضا می توانند هم از طریق صفحه آدرس جلسات وب سایت به این تقویم دسترسی داشته باشند و هم از طریق لینک مستقیم این تقویم را به گوشی تلفن و یا کامپیوتر خود اضافه کنند.

3- کلیه اخبار و اطلاع‌رسانی گروه‌ها علاوه بر بخش آدرس جلسات و تقویم، در کانال تلگرام @uamajazi اطلاع‌رسانی می شود.

4- کلیه اعضا با عضو شدن در سیستم اطلاع رسانی هوشمند وب‌سایت مبتنی بر سیستم پوش نتیفیکیشن(که در ابتدای ورود به سایت یک بار از کاربر سوال می شود)، رویدادهای مهم انجمن مانند کارگاه های خارجی را بصورت اطلاع رسانی نوتیفیکیشن رد بالای گوشی تلفن همراه خود و یا کامپیوتر خود دریافت خواهند کرد.

5- ضمنا یک روبات پاسخگوی خودکار مبتنی بر واتساپ با شماره ماندگار کمیته اطلاع رسانی 09916387664 فعال می‌باشد که در وب‌سایت انجمن نیز آنچه که تازه واردان برای شرکت در جلسات و تهیه نشریات لازم دارند را در اختیار عزیزان قرار می‌دهد.

 

در این مسیر روحانی سنت‌های دوازده‌گانه همچون فانوس دریایی همواره چراغ راهمان بوده و با یادآوری اصولی همچون گمنامی، غیرحرفه‌ای بودن، استقلال و متکی به خود بودن، عدم دخالت در مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی، خط مشی روابط مبتنی بر جاذبه تا تبلیغ و ...  ما را از خطرات و آسیب‌های احتمالی برحذر داشته و به ساحل آرامش، شادمانی و فراوانی می‌رساند.

پیشاپیش از همکاری و حمایت‌های بی‌دریغ شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ناحیه 2 فضای مجازی


چاپ   ایمیل